Badanie naukowe – UMK

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu, którego celem jest określenie potrzeb rodziców/opiekunów związanych z rozpoznawaniem, reagowaniem i zapobieganiem sytuacjom zagrożenia nadmiernym korzystaniem z urządzeń cyfrowych przez dzieci i młodzież.

Państwa uczestnictwo jest niezwykle ważne, gdyż na podstawie wyników tych badań zostanie opracowany model narzędzia wspomagającego diagnozę i profilaktykę nadmiernego korzystania z urządzeń cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz poradnik wspierający rodziców/opiekunów w sytuacjach trudnych, w których dziecko przejawia zachowania świadczące o nadmiernym korzystaniu z urządzeń cyfrowych (w tym niestety zachowań agresywnych). Opracowany materiał zostanie przesłany Państwu tym samym kanałem komunikacyjnym.

Badania są anonimowe, a ich wyniki ważne, bo dziś wielu rodziców, pedagogów nie wie jak radzić sobie w takich sytuacjach.

Chcemy dostarczyć Państwu konkretnych propozycji rozwiązań, co robić w takich sytuacjach, dlatego prosimy o pomoc i wypełnienie tej ankiety.

Zespół pedagogów i terapeutów zajmujących się cyberuzależnieniami

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Instytut Nauk Pedagogicznych

Link do ankiety: https://ankiety.umk.pl/v3/index.php/156247?lang=pl