20 grudnia (wtorek), w godzinach 16:00 – 18:00, na Rynku Nowomiejskim w Toruniu, odbędzie się doroczna wigilia miejska, podczas której każde z dzieci otrzyma paczkę świąteczną. Wydarzenie jest organizowane przez Hufiec ZHP Toruń, we współpracy z Urzędem Miasta Torunia. W programie m. in : • wigilijny poczęstunek, • paczki świąteczne, • animacje dla dzieci, • koncert Teatru Muzycznego „Mała Rewia”, • koncert zespołu Sunday Worship, Zachęcam do wspólnej zabawy dzieci i rodziców, a także wszystkich pracowników.
Dyrektor 1 LO zaprasza do złożenia oferty na prowadzenie sklepiku szkolnego zlokalizowanego w budynku I Liceum Ogólnokształcącego. Informacji dodatkowych udziela Kierownik Gospodarczy tel. 56 622 79 33. Zapraszamy do składania ofert.
Zapraszamy na kiermasz rękodzieła w naszej szkole. Zebrane pieniądze przekażemy Stowarzyszeniu Hospicjum Światło. W ramach wsparcia naszego projektu można do 5 grudnia przynosić swoje prace do sali nr 17. Będziemy bardzo wdzięczne!
Na holu głównym do 19 grudnia będzie umieszczone pudełko do składania rzeczy na zbiórkę zainicjowaną przez VI Liceum Ogólnokształcące w Toruniu na rzecz Ukrainy.
Akcja pomocy żołnierzom ukraińskim prowadzona jest w szkole do 20 grudnia. Prosimy o podarowanie świeczek, latarek, baterii, materiałów opatrunkowych, leków przeciwbólowych itp.
W pierwszy weekend grudnia zapraszamy do wspólnego świętowania 25. rocznicy obecności Torunia na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO! W programie konferencja, widowiska na Rynku Staromiejskim i Zamku Krzyżackim oraz zwiedzanie nieznanych zakamarków toruńskiej starówki.
w związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprasza serdecznie uczniów Państwa szkół do udziału w 3 konkursach, w których przewidziane są atrakcyjne nagrody, a których wręczenie odbędzie się w budynku KPRM.
Kliknij w nazwę aby wejść na stronę konkursu, na której znajdziesz regulamin i wszelkie niezbędne informacje do wzięcia udziału:
!!Pierwsze 100 zgłoszeń ma większą szansę na wygraną w jednej z 3 kategorii!!
Kto może wziąć udział w konkursach?
W konkursach mogą wziąć udział osoby od 15 do 26 roku życia. W przypadku osób poniżej 18 roku życia wymagane jest załączenie odpowiedniej zgody rodzica.
Co jest nagrodą w konkursie?
Przewidziane są trzy kategorie nagród:
dla Laureatów:
nagrody główne, tj. dla każdego z Laureatów: specjalna nagroda, certyfikat laureata, specjalne zaproszenie do udziału w konferencji Europejskiego Roku Młodzieży, dalej jako „Konferencja”, zwiedzanie budynku KPRM, możliwość zaprezentowania podczas konferencji projektu na transformację ekologiczno-cyfrową, która zwyciężyła w konkursie, nocleg , udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji, zwrot kosztów podróży.
dla Specjalnie wyróżnionych:
upominki, dyplomy potwierdzające udział w konkursie, specjalne zaproszenie do udziału w Konferencji, nocleg, zwiedzanie budynku KPRM, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji.
dla Wyróżnionych:
drobne upominki i materiały informacyjne, dyplomy potwierdzające udział w konkursie, specjalne zaproszenie do udziału w Konferencji, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji.
Do kiedy można przesyłać zgłoszenia?
Zgłoszenia przyjmujemy do 5 grudnia 2022 r. do godz. 23:59. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres e-mail EYY2022@kprm.gov.pl
Będziemy niezwykle wdzięczni za przekazanie tych informacji uczniom oraz wypromowanie konkursu w Państwa szkole!
Zasłużeni dla miasta torunianie odebrali 21 listopada 2022 r. Nagrody Prezydenta Miasta Torunia za rok 2021 lub całokształt działalności.
Nauczycielka Jedynki Agnieszka Jędrzejewicz odebrała nagrodę w kategorii Innowacyjne metody stosowane w edukacji dzieci i młodzieży – za zaangażowanie w rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów oraz wkład w opracowanie publikacji ze zbiorami zadań. Nauczycielka matematyki w I LO oraz dawnym Gimnazjum i Liceum Akademickim, potrafi swoimi metodami dotrzeć zarówno do uczniów uzdolnionych matematycznie, jak i tych, którzy mają z tym przedmiotem problemy. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu fizyki, zastosowania komputerów, technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Wielu jej uczniów jest laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych. Pisze podręczniki, wdraża autorskie programy, stosuje interaktywne metody nauki. Oprócz sukcesów dydaktycznych, jest też lubianym, empatycznym pedagogiem.