Dofinansowanie dla Biblioteki I LO w ramach NPRCz

Z ogromną radością informujemy, że wniosek o dofinansowanie zakupu książek, elementów wyposażenia biblioteki oraz promocji czytelnictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zgłoszony przez Bibliotekę I LO został zaakceptowany! To oznacza, że już wkrótce na naszych półkach pojawi się kilkaset nowych książek, a do końca przyszłego roku szkolnego (czyli do czerwca 2025) zorganizujemy wiele wydarzeń, spotkań i konkursów czytelniczych z nagrodami.

Śledźcie nasze media społecznościowe oraz wiadomości w dzienniku. Już niedługo otrzymacie pierwsze informacje związane z realizacją programu – m.in. zaproszenie do współtworzenia listy książek do zakupu oraz zachętę do udziału w konkursach.

Dofinansowanie w wysokości 15.000 zł (środki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym 20% wkładu własnego Gminy Miasta Toruń) zostało przyznane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 3. Kierunek interwencji 3.2. Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych.