Dołącz do załogi Festiwalu EnergaCamerimage

Trwa nabór wolontariuszy do jubileuszowej edycji Festiwalu EnergaCamerimage. Udział w największym kulturalnym wydarzeniu w naszym regionie to szansa na zdobycie nowych międzynarodowych kontaktów i świetna okazja, by doskonalić swoje umiejętności językowe. Zgłoszenia chętnych organizatorzy przyjmują do 16 października.
Co roku w organizacji Festiwalu EnergaCamerimage bierze udział kilkuset wolontariuszy. Ich zadaniem jest opieka nad zagranicznymi gośćmi, praca w recepcji festiwalowej, obsługa biura prasowego, sal projekcyjnych i innych pomieszczeń Centrum Festiwalowego, a także fotograficzne dokumentowanie wydarzenia. Wolontariusze odgrywają kluczową rolę w tworzeniu przyjaznej i ciepłej atmosfery, z której znany jest Festiwal EnergaCamerimage i która każdego roku przyciąga tysiące gości. Udzielanie informacji, wskazywanie drogi, rozwiązywanie problemów i zapobieganie wszelkim konfliktom – to zadania wolontariuszy, dzięki którym uczestnicy festiwalu wyjeżdżają z Torunia z miłymi wspomnieniami związanymi zarówno z wydarzeniem, jak i samym miastem.
Trudy pracy wolontariusza rekompensuje możliwość obcowania z największymi twórcami światowego i polskiego kina, sposobność do nawiązania kontaktów ze studentami i innymi gośćmi festiwalowymi z całego świata, a przede wszystkim szansa uczestnictwa w największym kulturalnym wydarzeniu w naszym mieście, przedsięwzięciu o wysokiej randze, międzynarodowym święcie kina.
Wolontariat podczas Festiwalu bywa również początkiem niezwykłej przygody, która może zmienić na zawsze życie wolontariusza. Tak było w przypadku producentki filmowej Katarzyny Nabiałczyk, która prosto z Festiwalu Camerimage, gdzie pracowała jako wolontariuszka, trafiła do Hollywood, tam znalazła pracę u reżysera Breta Rattnera,. Od lat wolontariuszem podczas Festiwalu jest także Aleksander Pietrzak, jeden z najbardziej utalentowanych polskich twórców filmowych, który reżyserowała filmy „Juliusz” i „Czarna Owca”.
Oferta wolontariatu skierowana jest przede wszystkim do studentów, którzy mogą w ten sposób zaliczyć swoje studenckie praktyki i młodzieży z szkół ponadpodstawowych (mających ukończone 16 lat), ale nie tylko. Nabór chętnych potrwa do 16 października, więcej informacji znaleźć można na stronie camerimage.pl, gdzie znajduje się także formularz zgłoszeniowy. Festiwal EnergaCamerimage w tym roku odbywać się będzie w dniach 12-19 listopada.
Historia Katarzyny Nabiałczyk:
https://www.camerimage.pl/assets/uploads/2017/08/53e2207563538.pdf
Dorobek artystyczny Aleksandra Pietrzaka:
https://www.filmweb.pl/person/Aleksander+Pietrzak-1884080