Konkursy szkolne

Biblioteczny escape room – Wszechświat Kopernika 

z okazji Roku Mikołaja Kopernika zapraszamy wszystkie klasy do udziału w grze 
Escape room – Wszechświat Kopernika.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/36jBQH2jn

🗝 Zapraszamy do wspólnej zabawy!

17 luty 2023r. – piątek

Obchody urodzin Patrona w szkole:

1. W najbliższy piątek 17.02.2023r. szkolny pochód pod pomnik Patrona odbędzie się w godzinach 10:45-11:30. Uroczystemu przemarszowi towarzyszyć będzie muzyka, śpiew zebranych oraz tańczący Kopernik ☺ Nie zabraknie zabaw, słodkiego poczęstunku dla uczniów.

W murach szkoły oprócz zabaw i szkolnego pochodu będzie możliwość zrobienia zmywalnych kopernikańskich tatuaży. Od lutego zaczynają się również edycje szkolnych konkursów z nagrodami – śledźcie profil szkoły oraz stronę Biblioteki a nic wam nie umknie. Szykujcie swoje umiejętności na przejście kopernikańskiego escape room w Bibliotece szkolnej.

2. 17 luty 2023r.  Wyjście klas I LO do Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium Toruń na seans
w dwóch turach.

3. 17 luty 2023r. godz. 17:00 –  Quiz Wiedzy o Mikołaju Koperniku – Dwór Artusa – Zapraszamy uczniów i uczennice do udziału w Quizie Wiedzy o Mikołaju Koperniku! Wielki quiz z nagrodami odbędzie się w toruńskim Dworze Artusa przy Rynku Staromiejskim 6. Zgłaszać można się indywidualnie lub w grupach. Quiz odbędzie się w interaktywnej formule.
Więcej informacji na stronie: Quiz wiedzy o Mikołaju Koperniku Centrum Kultury Dwór Artusa

4. 17 luty 2023r. 19:00 Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza uczniów na próbę generalną musicalu„Kręci się?!”, która odbędzie się w Pałacu Dąmbskichul. Żeglarska 8 w Toruniu. – Zapisy w sekretariacie do środy 15.02.2023 do 8:30 lub mailowo: sekretariat@lo1.edu.torun.pl

18 luty 2023r. – sobota

1. 18 luty 12:00 – Ogólnopolska wystawa plenerowa ,,Kiedy ziemia przestała być centrum wszechświata” przed siedzibą Archiwum Państwowego w Toruniu ul. Plac Rapackiego 4

2. Toruńska Agenda Kulturalna – Chcemy zaprosić na Przyjęcie Urodzinowe Mikołaja Kopernika 18 lutego, który na co dzień spogląda na swoje miasto sprzed Ratusza. Postanowiliśmy tego dnia oprowadzić go po swoim mieście. Przy pomocy i z udziałem Teatru Baj Pomorski przygotowujemy specjalną czterometrową mobilną figurę Mikołaja Kopernika i z nią kolorową wesołą paradą ruszymy o godz. 14.15 z Rynku Nowomiejskiego ulicami na Rynek Staromiejski. Nie zabraknie tortu i innych atrakcji

20 luty 2023r. – poniedziałek

1. 20 luty 2023r. Wyjście klasy 1D na warsztaty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy ,,Piknik KOPERNikański”

1-3 czerwiec 2023r. – Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku w murach Jedynki!

Jedyny tego rodzaju konkurs w Polsce. Uczestnicy zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów: historii, fizyki, geografii, matematyki, astronomii oraz ekonomii, bo takimi dziedzinami nauki zajmował się Mikołaj Kopernik. Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym!

22-25.06.2023r. 32. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy

Uczniowie Jedynki przygotowali koncert w Klubie ucznia dla społeczności Młodej Hanzy przybyłej do Torunia – wszystko w kosmicznym klimacie wraz z niesamowitą projekcją świateł. Młoda Hanza miała okazję poznać bliżej uroki Torunia biorąc udział w warsztatach i zwiedzaniu miasta.

6.12.2023r. – Koncert imieninowy patrona szkoły

Cóż to były za emocje! Koncert dla całej Społeczności I LO został przygotowany przez uzdolnioną młodzież a wszystko otaczała mikołajkowa atmosfera. Mogliśmy usłyszeć piosenki wykonane przez uczniów Jedynki oraz obejrzeć piękny pokaz świateł – i to wszystko na naszej zabytkowej Auli.

Zapraszamy do  świętowania razem z Toruniem: https://www.torun.pl/pl/kopernik550