O nas

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika liczy sobie 456 lat.

To szkoła łącząca tradycje z nowoczesnością, przygotowująca uczniów nie tylko do studiowania na upragnionych kierunkach, ale też do odnoszenia sukcesów w życiu i satysfakcjonującego odnalezienia się we współczesnym świecie.

W szkole najważniejsze są:

 • WIEDZA
 • UMIEJĘTNOŚCI
 • ROZWIJANIE PASJI
 • RELACJE

Świadczą o tym m.in.:

 • Złota Tarcza w Rankingu Perspektyw 2024, 2023, 2022, 2021, a więc WYSOKI POZIOM NAUCZANIA, duży przyrost wiedzy (wysoka Edukacyjna Wartość Dodana), współpraca z wieloma wydziałami UMK
 • Ciekawe PROJEKTY np. ToMUN, LeMUN, ZaMUN, Erasmus+, Care, projekty realizowane w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii (olimpiada umiejętności społecznych) dające znaczące certyfikaty. Uczniowie realizując je poszerzają wiedzę, nabywają umiejętności niezbędne we współczesnym świecie, zwiedzają świat, zawierają nowe znajomości, doskonalą języki obce.
 • W szkole kwitnie ŻYCIE ARTYSTYCZNE: w ciągu roku odbywa się kilka profesjonalnych koncertów muzycznych np. Muzyczne Zaduszki, Koncert Walentynkowy, Koncert Piosenki Polskiej, w razie potrzeby koncerty charytatywne, musicale np.:„Grease”, „Mamma Mia”, „Strażnicy Galaktyki tylko, że Musical”, „Heathers”, spektakle teatralne np: „Herbatka o piątej”, „Kopernik Sięgając Gwiazd”, wystawy plastyczne np. poświęcona patronowi szkoły Mikołajowi Kopernikowi, coroczne wystawy w Dni Sztuki, wystawy uczniów w Galerii Przelot, wystawy w GiOPTD. Wszystkie te działania cechuje wysoki poziom artystyczny.
 • I Liceum –to również troska o ZDROWIE I ROZWÓJ PASJI SPORTOWYCH. Lekcje są dla wszystkich,niezależnie od poziomu sprawności, a na nich różnorodne, również niekonwencjonalne formy ruchowe rekreacyjne i sportowe. Sportowcy z sukcesami realizują swoje pasje w rywalizacji międzyszkolnej na szczeblu miejskim, wojewódzkim, a zdarza się, że i krajowym. Od 28 lat w czasie ferii zimowych organizujemy OBOZY NARCIARSKO-SNOWBOARDOWE.
 • Organizujemy liczne wyjścia do kina, teatru, CSW i wyjazdy do większych ośrodków (Warszawa, Gdynia) na WYDARZENIA KULTURALNE.
 • WYCIECZKI KRAJOWE I ZAGRANICZNE, które organizujemy poszerzają horyzonty uczniów, budują przyjaźnie, dobre relacje, motywują do pracy nad sobą.
 • Troszczymy się o wrażliwość i otwartość uczniów na drugiego człowieka poprzez AKCJE CHARYTATYWNE, np. „Szlachetna paczka”, „Do serca przytul psa, weź na kolana kota”, Maraton Pisania listów Amnesty International, Krwiodawstwo i wiele innych.

To tylko niektóre z naszych działań. Chcesz poznać szkołę lepiej?

Obserwuj nas w mediach społecznościowych, zaglądaj na stronę internetową szkoły, pytaj starszych kolegów, którzy wybrali Jedynkę …

… a najlepiej wybierz tę wyjątkową szkołę w czasie rekrutacji – daj sobie szansę na wszechstronny rozwój i rozwijanie pasji w niepowtarzalnym klimacie tej szkoły …

Zapraszamy