Ogłaszamy zwycięzców konkursów międzyszkolnych: „Czyta-My!” oraz „Słowo czy obraz?”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zgłosili swoje prace do konkursu na recenzję książki oraz na tekst, w którym należało rozstrzygnąć, które dzieło jest bardziej wartościowe – film czy jego pierwowzór literacki. Dziękujemy również nauczycielom za opiekę merytoryczną i zaangażowanie w rozwój swoich uczniów.

Poniżej prezentujemy wyniki obu konkursów:

W Międzyszkolnym Konkursie na Recenzję „Czyta-My!” nagrody otrzymują:

– I nagroda: Aleksandra Rewezińska (I LO w Żninie) za recenzję książki Miry Marcinów pt. Bezmatek (opiekun – p. Aleksandra Dąbrowska-Pawłowska)
– II nagroda: Zofia Wysocka (SP w Małej Nieszawce) za recenzję książki Agathy Christie pt. I nie było już nikogo (opiekun – p. Agnieszka Anyszka)
– III nagroda: Gabriela Wojtyra (II LO we Włocławku) za recenzję książki Margaret Atwood pt. Opowieść podręcznej (opiekun – p. Anita Perlikowska)
– wyróżnienie: Amelia Sadowska (V LO w Toruniu) za recenzję cyklu Cassandry Clare pt. Dary Anioła (opiekun – p. Marcelina Florczak)

W Międzyszkolnym Konkursie „Słowo czy obraz?” nagrodę otrzymuje:

– Natalia Kozera (I LO w Toruniu) za oryginalną pracę „Malarz przeciętnie-nieprzeciętny”, w którym Autorka porównuje epopeję Adama Mickiewicza pt. Pan Tadeusz z filmem Andrzeja Wajdy (opiekun – p. Joanna Wiśnicka)

Serdecznie gratulujemy! Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w czerwcu na stronie Biblioteki I LO.

Nagrody – pakiety książek – zostały zakupione ze środków otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 i zostaną przesłane pocztą.

Anna Józefiak, Biblioteka I LO w Toruniu