Dla niepełnosprawnych - przejdź do treści strony

Erasmus+ HOPE

Nasza szkoła realizuje projekt Erasmus+.

Nazwa projektu: HOPE – Human Opportunities for Peace in Europe – Lifelong Learning democracy and active citizenship.

Okres trwania projektu – 01.09.2017 – 30.11.2019

Kraje / szkoły partnerskie:
Luksemburg – Lycée Michel-Rodange, Luksemburg
Niemcy – Wittekind-Gymnasium, Lubbecke
Słowacja – Gimnazium Bilingvalne, Żilina
Hiszpania – Instituto de Educacion Secundaria Miguel Catalan, Zaragoza
Polska – I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, Toruń

Planowane spotkanie projektowe:

Zilina, Słowacja – Miedzynarodowe Spotkanie Projektowe – 4-8.10.2017 (2 mobilnosci nauczycieli)
Luksemburg City, Luksemburg – LuMUN – spotkanie niedofinansowane – 1-5.02.2018 (4 uczniów + 2 nauczycieli)
Zilina, Słowacja – ZaMUN 2018 – spotkanie projektowe – 19-23.04.2018 (1 mobilność nauczyciela + 3 mobilności uczniów)
Toruń, Polska – ToMUN 2018 – spotkanie projektowe
Zilina, Słowacja – ZaMUN 2019 – spotkanie projektowe 04.2019 (1 mobilność nauczyciela + 3 mobilności uczniów)
Toruń, Polska – ToMUN 2019 – spotkanie projektowe
Luksemburg City, Luksemburg – 11-15.11.2019 – (2 mobilności nauczycieli + 3 mobilności uczniów)


Żilina, Słowacja 19-23.04.2018 – HOPE Erasmus+
W dniach 19-23.04.2018 odbyło sie pierwsze spotkanie w ramach projektu programu wielostronnej współpracy szkół ERASMUS+ projekt HOPE. W spotkaniu uczestniczyło 6 uczniów (Jan Kawecki, Mateusz Sobczak, Michał Rogalski, Martyna Żurowska, Julia Stanclik oraz Agata Kołacz) oraz 2 nauczycieli (p. Kamila Grobelna i p. Daniel Szczygieł)
Oprócz szkół partnerskich z Luksemburga, Niemiec, Hiszpanii i Słowacji – w konferencji uczestniczyli delegaci z takich krajów jak: Belgia, Ukraina, Indie, Palestyna, Rosja oraz Szwecja.
W dniach 19-21.04 uczniowie wszystkich wymienionych krajów obradowali na konferencji ZaMUN 2018 doskonaląc w ten sposób umiejętności debatowania, zgłębiając swą wiedzę dotyczącą zagadnień polityki zagranicznej oraz szlifując swój angielski – oficjalny język obrad tej konferencji Model United Nations. Nauczyciele mieli okazję do monitorowania pracy uczniów, wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk z innymi MUN Directors ze szkół uczestniczących z spotkaniu. Był tez czas na dobry relaks i nawiązanie nowych znajomości. Organizatorzy – Gimnazjum Bilingvalne z Żiliny przygotowali w ofercie zajęć dodatkowych wyjazd do spa na baseny termalne oraz urządzili nam imprezę plenerową na świeżym powietrzu przy muzyce i słowackich potrawach i przekąskach.
Dzień 4 i 5 spotkania tj.22-23.04 to praktyczne warsztaty PEER MEDIATIONS przygotowane i perfekcyjnie przeprowadzone przez nauczycieli z niemieckiej szkoły partnerskiej w Lubeccke – p. Petre Muller. Pomimo obłożonego programu, wszyscy uczniowie z ogromnym zapałem i motywacją uczestniczyli w tych zajęciach. Ostatniego dnia spotkania prócz czasu na podsumowanie wymieniliśmy sie pomysłami na działania charytatywne a nauczyciele doprecyzowali ustalenia dotyczące dalszej realizacji projektu HOPE. Uczniowe naszej szkoły przedstawili strukturę organizacji i zasady obrad planowanej na początek października 2018 Toruń Model United Nations – ToMUN2018.
Dzięki dofinansowaniu mobilności ze środków programu Erasmus+, w budżecie wyjazdu szacowanym na 3 uczniów i 1 nauczyciela udało się nam podwoić liczbę uczestników – realizując mobilność 6 uczniów i 2 nauczycieli.
Gospodarzom z Żiliny dziekujemy za ogrom pracy i przygotowanie!
Czekamy na Was w październiku w Toruniu!