Zaproszenie dla Uczniów

SALA KAMERALNA CKK JORDANKI, 10 MAJA, GODZ. 19:00. Wstęp wolny: bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie TOS CKK JORDANKI lub w wersji elektronicznej po zgłoszeniu chęci udziału pod adres: sosmusic@sosmusic.pl

ZAPRASZAMY na autorskie spotkanie z dziennikarzem i pisarzem, Maciejem Jastrzębskim, korespondentem zagranicznym Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia, który pełnił również funkcję korespondenta wojennego  w Serbii, Bośni, Czeczenii, Iraku, Afganistanie, Gruzji, Syrii i Ukrainie. Kierował placówkami korespondencyjnymi w Mińsku i Moskwie; pracował jako specjalny wysłannik Polskiego Radia na Kaukazie. W ostatnim czasie mieszkał w Moskwie przekazując najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń w Rosji. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę wrócił do Polski. Był ostatnim korespondentem polskich mediów publicznych, który wyjechał z Rosji. Autor książek „Matrioszka Rosja i Jastrząb”, „Klątwa gruzińskiego tortu”, „Krym: miłość i nienawiść”, „Przekleństwo cara Iwana”, „Rubinowe oczy Kremla”. Spotkanie poprowadzi prof. UMK, dr hab. Dariusz Pniewski –  literaturoznawca; wykładowca i autor wielu prac naukowych; pracownik Katedry Antropologii Literatury i Nowych Mediów, Instytutu Literaturoznawstwa.

W drugiej części wieczoru literacko-muzycznego wystąpi Adam Strug – śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, kurator i producent muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, dziennikarz radiowy i telewizyjny, popularyzator muzyki tradycyjnej, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Adam Strug  zaśpiewa swoje autorskie piosenki oraz utwory do wierszy poetów międzywojnia.  Artyście towarzyszyć będzie jego instrumentalna kompania.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ, który odbywa się w dniach 8 – 11 maja br. w Toruniu.

Więcej informacji o Festiwalu CAŁA JASKRAWOŚĆ:

www.calajaskrawosc.sosmusic.pl
https://www.facebook.com/festiwal.calajaskrawosc