ToMUN 2023 –  to już ósma edycja modelowych obrad Narodów Zjednoczonych mająca miejsce w Toruniu. 

Czas na kolejną relację z jednego z najważniejszych i najhuczniejszych wydarzeń w naszej szkole.

Tegoroczna edycja odbyła się w tym tygodniu (21-23 września). W trakcie tych trzech dni uczestnicy z różnych zakątków świata spotkali się w naszej szkole, żeby debatować i dzielić się pomysłami na to, jak można zmienić świat na lepsze! Ceremonia otwarcia odbyła się na sali koncertowej w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Wszystko działo się pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Torunia, Marszałka Województwa oraz Przewodniczącego Rady Miasta Torunia.

ToMUN to nie tylko ciekawe debaty i rozwiązywanie globalnych problemów, to także świetna okazja do nawiązywania międzynarodowych przyjaźni.

Warto podkreślić, że w ToMUN’ie wzięło udział imponujące 230 uczestników i 30 nauczycieli, co pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się to wyjątkowe wydarzenie. 

Obrady trwały trzy, intensywne dni, w trakcie których uczestnicy reprezentujący różne kraje, mieli okazję do wymiany poglądów i rozważania rozmaitych kwestii dziejących się na arenie międzynarodowej. Toruń przez ten czas stał się punktem spotkań młodych ludzi z Węgier, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Luksemburga, Belgii, Niemiec, Słowacji, Palestyny, i Ukrainy. Uczniowe z toruńskich liceów: IVLO, VLO, VIIILO, IIILO, IXLO oraz Liceum Jagiellońskiego także wzięli udział w naszym przedsięwzięciu. 

ToMUN nie tylko rozwija umiejętności komunikacji w języku anglskim, ale także kształtuje młodych ludzi jako odpowiedzialnych obywateli świata.

Wydarzenie to dowodzi, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie młodzież ma możliwość rozwoju nie tylko w zakresie nauki, ale także może podejmować rozmaite działania w innych, ciekawych kierunkach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz organizatorom – Antoninie Janocha, Aleksandrze Smoleńskiej, Maji Buszman, Adzie Lewczak & Panu Danielowi Szczygłowi za zaangażowanie i wkład w sukces ToMUN’a. Już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje tego znakomitego wydarzenia, które na stałe wpisują się w kalendarz naszej szkoły.

napisała Aleksandra Smoleńska & Antonina Janocha

http://tomun.eu/401/2023-looking-ahead-common-steps-towards-sustainable-development